Oprocentowanie lokaty – wybieraj najlepsze produkty oszczędnościowe

Dbanie o oszczędności zapewni Ci atrakcyjne profity pod warunkiem, że wiesz które produkty będą dla Ciebie najbezpieczniejsze. Nawet jeżeli oprocentowanie lokat jest chwilowo niskie, ogromnym atutem tych usług jest gwarancja, że Twoje pieniądze znajdą się znów na Twoim rachunku wraz z określoną sumą odsetek. Pod tym względem tylko lokaty bankowe pozbawione są ryzyka inwestycyjnego. Alternatywne usługi mogą przynieść Ci większe zyski, nie możesz jednak mieć żadnej gwarancji co do tego czy faktycznie otrzymasz jakieś odsetki lub czy kapitał nie zostanie pomniejszony.

Jeżeli dopiero zaczynasz oszczędzać z pewnością zastanawiasz się nad ulokowaniem swoich środków na lokacie bankowej lub na koncie oszczędnościowym. Taki dylemat obecnie ma więcej, osób. Przede wszystkim ze względu na to, że dobrze oprocentowanych lokat jest coraz mniej. Dobrze jest jednak zapoznać się z promocjami, które pozwolą Ci cieszyć się zarówno atrakcyjnym oprocentowaniem, elastycznymi warunkami oraz łatwością z jaką podpiszesz umowę. To są podstawowe czynniki, które mają wpływ na to, że na rynku nadal możesz zawrzeć umowę z bankiem i czerpać z niej jak najwięcej.

Lokata bankowa a konto oszczędnościowe

Uważasz, że oprocentowanie lokat jest nieatrakcyjne i szukasz innego sposobu na powiększenie swoich oszczędności? Konto oszczędnościowe z pewnością nie zapewni Ci wyższych zysków. Na rachunku, do którego masz ciągły dostęp możesz liczyć wyłącznie na minimalne oprocentowanie, które nie sięga zazwyczaj powyżej 1,00%. I choć elastyczność tego produktu jest zachęcająca warto porównać to m.in. do lokat, które gwarantują wypłatę odsetek nawet jeżeli zerwiesz umowę przed terminem. Dzięki temu lokata będzie dla Ciebie tak samo elastycznym produktem, a zyskasz nawet dwukrotnie więcej w skali roku. Konto oszczędnościowe zainteresuje osoby, które szukają produktu, który ułatwi im zgromadzić pierwszą sumę oszczędności. Odkładając na taki rachunek systematycznie nawet drobną kwotę można zbudować swój kapitał i dopiero później ulokować go na lokacie bankowej.

Oprocentowanie lokaty promocyjnej – warunki

Aby cieszyć się najwyższym oprocentowaniem musisz spełnić przynajmniej kilka warunków. Banki nie udostępniają swoich najlepiej oprocentowanych lokat wszystkim użytkownikom. Promocyjne oferty najczęściej skierowane są do nowych usługobiorców, którzy wniosą nowy kapitał do instytucji. Dlatego też oferty z najwyższym oprocentowaniem niedostępne są dla stałych Klientów.

Lokaty na tzw. „start” mogą zapewnić Ci oprocentowanie, które będzie nawet trzykrotnie wyższe od tego jakie dostępne jest w przypadku ofert standardowych. Łatwo więc zauważyć, że to najlepsza metoda na to by faktycznie zainwestować swoje pieniądze, cieszyć się bezpieczeństwem jakie daje lokata jednocześnie nie martwiąc się o brak zysku.

Wiele promocyjnych usług wyznacza jednoznacznie minimalną i maksymalną kwotę jaką możesz zamrozić na rachunku. W większości przypadków są to kwoty od 1 000 do 20 000 złotych. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że lokaty tego typu są krótkoterminowe. Okres trwania takiej umowy to w zależności od banku od dwóch do trzech miesięcy. Jest to jednak atut w przypadku gdy zależy Ci na łatwym dostępie do gotówki i elastyczności usługi.

Kolejnym warunkiem jaki nakładają banki na usługobiorcę jest udostępnienie promocji wyłącznie jednorazowo i ograniczenie możliwości założenia wyłącznie jednego rachunku z preferencyjnym oprocentowaniem lokaty. Każda pozostała lokata będzie zawierana już na standardowych warunkach, nie ma także opcji by przedłużyć usługę.  

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.