Kredyty samochodowe a niezbędne dokumenty.

Kredyt samochodowy nie jest zwyczajnym kredytem gotówkowym. Posiada elementy które go pod tym wzgl…

Kredyt samochodowy nie jest zwyczajnym kredytem gotówkowym. Posiada elementy które go pod tym względem wyróżniają W pierwszej kolejności musisz wiedzieć, że niezbędne będzie wykupienie ubezpieczenia AC. Ubezpieczenie jest najważniejszym elementem zabezpieczenia banku, który ma na celu uzyskanie odszkodowania w wypadku kradzieży lub zniszczenia podczas kolizji. Podczas spłaty takiego kredytu tak naprawdę pojazd nie staje się naszą własnością, lecz dopiero będzie, kiedy uda nam się spłacić kredyt w całości, dlatego też Bank dba o swoją własność i chroni ją jak tylko może. Koszt takiego ubezpieczenia będzie zależał od wielu czynników, ale zdecydowanie od modelu pojazdu i ceny.

Niezbędne zabezpieczenie.

Abyś otrzymał kredyt na samochód będziesz zobowiązany dodatkowo przedstawić jeden bądź więcej dokumentów zabezpieczających.

    t

  • Poręczenie osoby z bardzo dobrą zdolnością kredytową.
  • t

  • Weksel in blanco.

Zestaw rejestracyjny. To zabezpieczenie polega na wpisaniu w dowodzie rejestracyjnym informacji kto jest właścicielem auta w tym przypadku Bank. Gdybyś w nieprzewidzianych okolicznościach nie spłacał zobowiązania Bank będzie miał możliwość sprzedać auto.

Przywłaszczenie. Bank w 49% jest właścicielem pojazdu jak również wymaga większego udziału własnego.

W zależności od oferty kredytu samochodowego banki dobierają rodzaj zabezpieczenia. Kredytobiorca może być poproszony o skorzystanie z kilku rozwiązań jednocześnie. W przypadku osób, które posiadają odpowiednią wiarygodności oraz wysoką zdolność kredytową rozwiązania przedstawione powyżej mogą być zgoła inne. To co powinieneś przygotować jako dokumenty niezbędne do podjęcia się kredytu samochodowego to przede wszystkim fakt udokumentowania twojego zatrudnienia. Umowa o pracę zaświadczenie z zakładu pracy o wysokości dochodów netto lub brutto jest podstawowym dokumentem bramy pod uwagę przez Bank.

Dokumenty najbardziej potrzebne.

Kiedy prowadzisz własną działalność gospodarczą niezbędne może okazać się zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczych, numer NIP oraz aktualny REGON. Banki również jako dokumentację podstawową proszą o zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o wysokości dochodów. Dodatkowo może przydać się zaświadczenie z ZUS, że nie posiadasz zaległości w opłacaniu składek. Wymagane dokumenty będą różnić się w przypadku osób pracujących na umowę o pracę a kredytobiorców, którzy aktualnie korzystają ze świadczeń emerytalnych lub rentowych.

Dobrą praktyką jest by jeszcze przed udaniem się do Banku dobrze przygotować się i sprawdzić wszelkie warunki oraz wymagania stawiane przez Bank. Niewątpliwie znacznie usprawni to cały przebieg procesowania i składania wniosku o kredyt jak też pozytywnie wpłynie na decyzję o przyznaniu kredytu samochodowego. Jeżeli to tylko możliwe korzystając z porównywarek i kalkulatorów możemy porównać wysokość ubezpieczenia AC tak by zminimalizować koszty.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.