Kredyt samochodowy czy gotówkowy

Z pewnością każdy z nas marzy o nowym sprawnym, bezawaryjnym i luksusowym aucie, niestety nie zaws…

Z pewnością każdy z nas marzy o nowym sprawnym, bezawaryjnym i luksusowym aucie, niestety nie zawsze stać nas na kupno tego które jest dla nas tym wymarzonym. Jeżeli już upatrzyłeś już auto spełniające wszystkie twoje oczekiwania, a brakuje ci pieniędzy pamiętaj o tym, że w takiej sytuacji warto skorzystać z oferty banku które często okazują się być naprawdę bardzo korzystne. Banki oferują nam kredyty na samochód zarówno z zabezpieczenie nim jak i bez zabezpieczenia.

Kredyt samochodowy z zabezpieczeniami

Kredyt samochodowy cechuje się przede wszystkim tym, że przeznaczony jest tylko i wyłącznie na zakup pojazdu. Może to być każdy pojazd silnikowy jak auto osobowe, ciągnik, motocykl czy tez motorówka. Wysokość takiego kredytu jest dowolna wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeżeli chodzi o czas spłaty takiego kredytu to jest on określony maksymalnie na 10 lat. Banki stosują różnego rodzaju zabezpieczenia co do spłaty kredytu może być to np. zestaw rejestrowy, przewłaszczenie, depozyt karty pojazdu, weksel in blanco, ale również cesja polisy AC.

Kredyt samochodowy bez zabezpieczeń

Ten rodzaj kredytu cechuje się tym, że zaciągamy go w banku na dowolny wybrany przez siebie cel. Spłata kredytu jest uzgadniana z instytucją finansową w której zaciągamy kredyt. Jeżeli chodzi o wysokość takiego kredytu to w tym przypadku jest ona uzależniona przede wszystkim od dochodów kredytobiorcy. Bank na podstawie przedstawionych dokumentów oblicza naszą zdolność kredytową a następnie otrzymujemy pieniądze na konto lub do ręki nawet w ciągu kilku dni. Ten rodzaj kredytu jest jednym z najszybszych i najmniej problemowych. Dokumenty jakie będziemy potrzebować do zaciągnięcia tego kredytu to przede wszystkim dowód osobisty oraz zaświadczenie o zarobkach.

Porównanie kredytu samochodowego i gotówkowego

Decydując się na zaciągnięcie kredytu na kupno auta nowego zaczekajmy z tą decyzją do początku roku kalendarzowego ponieważ z pewnością wówczas oferty salonów będą korzystniejsze. Jeżeli już zdecydujemy się na konkretne auto zastanówmy się który kredyt będzie dla nas lepszy. Kredyt samochodowy będzie znacznie niżej oprocentowany w porównaniu do kredytu gotówkowego. Tak sytuacja wynika z faktu że kredyty samochodowe są zazwyczaj dodatkowo zabezpieczone. I do momentu spłaty kredytu ni jesteśmy jego właścicielami, a w momencie wypadku pieniądze z odszkodowania przechodzą na konto banku. W przypadku kredytu gotówkowego od samego początku to tylko my jesteśmy właścicielami auta.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.