Konsolidacja bez zdolności kredytowej

Kredyt konsolidacyjny to w ostatnich latach bardzo popularny produkt bankowy, jednak jak się okazu…

Kredyt konsolidacyjny to w ostatnich latach bardzo popularny produkt bankowy, jednak jak się okazuje nie jest on dla wszystkich. Niemniej jednak nawet osoby które myślą że bez zdolności kredytowej nie mają po co ubiegać się o konsolidację. Jak się okazuje bez zdolności kredytowej konsolidacja jest również możliwa. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które popadły w pętlę zadłużenia. Żyjemy w czasach, w których pożyczkę można otrzymać bez wychodzenia z domu. Nie jest trudno przecenić swoje możliwości, w sytuacji kiedy na naszej drodze jest tak wiele szybkich rozwiązań finansowych. Niestety konsekwencje naszej rozrzutności mogą okazać się bardzo bolesne. Wiąże się z utratą płynności finansowej, brakiem możliwości terminowej spłaty kilku zobowiązań oraz brak środków na życie i codzienne wydatki, to tylko część skutków zbyt swobodnego zarządzania budżetem.

Konsolidacja sposobem na jedną ratę

Konsolidacja czyli zamiana wszystkich posiadanych kredytów w jedno zobowiązanie jest często kluczem do sukcesu i pierwszym krokiem do wyjścia z zadłużenia. Konsolidować możemy tak naprawdę wszystkie rodzaje kredytów, począwszy od kredytów gotówkowych przez te zaciągnięte na zakup samochodu aż po zadłużenie na karcie kredytowej i kredyty mieszkaniowe.

Połączenie wszystkich zobowiązań w jedną ratę powoduje niższą ratę a tym samym wydłużeniem okresu kredytowania. Dzięki temu nasz domowy budżet z pewnością odczuje dużą ulgę. Będziemy też mogli znacznie swobodniej planować domowe wydatki bez obawy o, że zapomnimy zapłacić którejś z kolei raty lub nie wystarczy na nią środków.

Czy zdolność kredytowa jest konieczna do konsolidacji?

Zdolność kredytowa to podstawowy elementów weryfikacji kredytobiorcy. Polega przede wszystkim na ustalenie, czy będzie nas stać na kredyt. Do obliczenia zdolności kredytowej będą brane pod uwagę następujące czynniki:

Zobacz także:  Źródła dochodów akceptowane przez banki przy kredycie hipotecznym

okres na jaki jest sporządzona nasz umowa o pracę/zlecenie/dzieło,

wszystkie miesięczne koszty stałe, wynikające z opłacania zaciągniętych już rat zobowiązań finansowych, czynszu oraz opłat za media.

Po przeanalizowaniu tych czynników bank podejmuje decyzję o przyznaniu nam bądź nie kredytu. Jeśli bank uzna, że bez trudu zdołamy spłacić kredyt, decyzja jest pozytywna. Jeśli jednak uzna, że mamy zbyt dużą kwotę comiesięcznych zobowiązań i nie jesteśmy w stanie ich spłacić decyzja jest odmowna. Jeżeli jednak jeden bank nam odmówi nie o znaczy że inny tez podejmie taką decyzję. Każdy bank ma swoje indywidualne warunki przydzielania kredytów. To, że w jednym banku odmówiono, nie oznacza, że w każdym kolejnym będzie tak samo.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.