Jak założyć opłacalną lokatę bankową?

Wiele osób posiadających nadwyżki finansowe boi się ich angażowania w maksymalnie ryzykowne projekty. Chodzi o to, że ludzie bez ponadprzeciętnej wiedzy ekonomicznej nie mają szans w starciu z tzw. rekinami finansowymi. Większość oszczędności społeczeństwo odkłada na lokatach bankowych. Czy to faktycznie dobry pomysł i jak naturalnie, bez większego zaangażowania zwiększyć jego opłacalność? W artykule poznasz krok po kroku umówienie tematu.

Od czego uzależnia się efektywność lokaty bankowej w nowoczesnej gospodarce?

Wiele osób nawet z ugruntowaną wiedzą ekonomiczną zastanawia się, jak założyć efektywną lokatę bankową. Istnieją na tym tle proste strategie wyzwalające spory potencjał pod względem stopy zwrotu. Od czego należy zacząć działania wzmacniające ekonomiczne wartości gospodarstwa domowego? Musisz dotrzeć do porównywarek lokat, tworzonych z profesjonalnym nastawieniem przez rekomendowanych w branży bankowości detalicznej specjalistów. Ludzie zajmujący się inwestycjami tworzą cyklicznie rankingi lokat bankowych w skali kilkudniowej, miesięcznej, rocznej, a także wieloletniej. Warto wiedzieć, że im dłużej trzymasz lokatę bankową, tym więcej potencjalnie zarabiasz, chociaż w takich warunkach zachodzi ryzyko utraty bieżącej płynności. Niestety po zamianach przepisów dotyczących podatku Belki każda lokata bankowa jest objęta opodatkowaniem w wysokości, aż dziewiętnastu procent, co wzbudza sprzeciw wielu użytkowników klasycznej bankowości detalicznej. Przez naliczanie podatku od zysków kapitałowych nie możesz rozwiązać lokaty przed zapadalnością odsetek, ponieważ po prostu wszystkie je stracisz, bez możliwości ubiegania się o zwrot. Kilka lat temu sytuacja tego pokroju była niemożliwa. Teraz jest rzeczywistością. Jak zatem banki detaliczne przekonują do swojej oferty? Po prostu udzielają promocji dla stałych klientów, np. tych zakładających dodatkowo rachunki osobiste. Jeżeli potrzebujesz rachunku załóż go w banku oferującym ponadstandardowe odsetki nowym odbiorcom usług oszczędnościowych. W takich warunkach mocno zyskasz.

Połączenie lokaty z rynkiem kapitałowym

Klienci znający się na inwestycjach mogą połączyć lokaty bankowe ze standardowymi instrumentami rynku kapitałowego, chociażby akcjami bardziej ryzykownych spółek, obligacjami korporacyjnymi, surowcami, a nawet kontraktami terminowymi. Możesz nawet zlecić doradcy finansowemu właściwe połączenie strukturyzowane, w kategorii wieloletniej. Niektóre banki posiadają nieźle rozwijające się pod względem stopy zwrotu fundusze inwestycyjne, do których możesz dołączyć właśnie za pośrednictwem prosto skonstruowanej lokaty strukturyzowanej. Efektywność zarobkowania na lokatach zależy głównie od okresu na jaką podpisujesz zobowiązanie, od modelu funkcjonowania samego banku (internet lub stacjonarna forma), stopy procentowej (warto obserwować politykę monetarną). Powyższe cechy pomogą ci zarządzać lepiej portfelem oszczędnościowym.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.