Istnieją dwie opcje, które wydają się dobrą alternatywą dla bankructwa: konsolidacja zadłużenia i spłata zadłużenia. Co wybrać?

Co może być nie tak z konsolidacją?

Pozornie konsolidacja zadłużenia wydaje się rozsądną alternatywą dla bankructwa. Reklamy mówią, że możesz skonsolidować swój dług i spłacić go po obniżonej stopie procentowej. Ale to tylko tworzenie nowych długów, aby spróbować spłacić stare długi.

Co może być nie tak z ogłoszeniem bankructwa?

Podobnie pozornie uregulowanie długu wydaje się rozsądną alternatywą dla bankructwa. Chodzi o to, że płacisz firmie zajmującej się spłatą długów pieniądze, które normalnie zapłaciłbyś swoim wierzycielom. Następnie negocjują z wierzycielami w celu zmniejszenia zadłużenia w zamian za zryczałtowane płatności gotówkowe. Następnie płacą wierzycielom przesłanymi przez Ciebie pieniędzmi. Jednak w praktyce często się to nie udaje. Co się stanie, jeśli firma zajmująca się spłatą długów zatrzyma Twoje pieniądze, obciążając Cię wysokimi opłatami, a następnie nigdy nie spłaci Twoich wierzycieli? To niestety scenariusz, który regularnie się powtarza. Niektóre firmy zajmujące się rozliczaniem długów żerują na słabościach ludzi przeżywających najtrudniejsze okresy swojego życia.

Nie masz pewności co wybrać, a masz dość swoich problemów finansowych? Borykasz się z poważnym zadłużeniem i zastanawiasz się, czy upadłość czy konsolidacja kredytów?

Co, gdy postanowisz nadal spłacać długi zgodnie z możliwościami?

Twoja zdolność kredytowa ucierpi z powodu rozwiązania spłaty zadłużenia. Dzieje się tak, ponieważ będziesz musiał zalegać z płatnościami za rachunki, aby firma zajmująca się spłatą zadłużenia mogła wynegocjować dla Ciebie ograniczoną możliwość spłaty zadłużenia. Przechowują Twoje pieniądze, podczas gdy narastają odsetki. Musisz zalegać ze swoimi rachunkami. Twoje konta kredytowe mogą być opóźnione w płatnościach od dwóch do czterech miesięcy, zanim możliwe będzie negocjowanie rozwiązania zadłużenia. W międzyczasie możesz być prześladowany przez wierzycieli, zanim opłacisz swoje rachunki.

Zobacz także:  Budowanie profesjonalnego portfela inwestycyjnego

Twoja zdolność kredytowa może ucierpieć

Fakt, że zostałeś w tyle, mimo że zrobiłeś to celowo we współpracy z firmą zajmującą się likwidacją długów, ma wpływ na Twój raport kredytowy. Wreszcie, jeśli firma konsolidująca zadłużenie jest w stanie wynegocjować dla Ciebie obniżony dług, to i tak pojawi się na Twoim raporcie kredytowym przez wiele lat. Co się stanie, jeśli firma zajmująca się spłatą zadłużenia nie będzie w stanie wynegocjować ograniczonego rozwiązania w zakresie redukcji zadłużenia? Znajdziesz się w gorszej sytuacji, ponieważ teraz będziesz miał zaległości w płatnościach kartą kredytową, pojawiły się wysokie kary i wysokie odsetki, będziesz winien znacznie więcej.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.