Konsolidacja kredytu to nic innego ja połączenie kilku kredytów w jeden większy, co za tym idzie spłacam w tedy tylko jeden kredyt i jedną ratę. Bardzo często to rozwiązanie okazuje się najbardziej opłacalne i ratuje nasz domowy budżet przed naprawdę sporymi problemami finansowymi, gdyż korzystając z konsolidacji możemy zmniejszyć wysokość swoich dotychczasowych rat nawet o 30 procent. Pamiętajmy o tym że skonsolidować możemy różne kredyty, gotówkowe, samochodowe, ratalne, zadłużenia rachunków bieżących oraz karty kredytowe. A jednym z najważniejszych warunków konsolidacji jest nasza nieskazitelna historia kredytowa bez zaległości w spłacie zobowiązań

Niestety bardzo często zdarza się tak że zaciągając kolejne kredyty przekraczając granicę poza którą comiesięczna spłata wszystkich zaciągniętych kredytów staje się dla nas ogromnym obciążeniem. W takiej sytuacji najlepszym dla nas rozwiązaniem okazuje się konsolidacja kredytów czyli połączenie ich w jeden kredyt. Zanim jednak podejmiemy decyzję o konsolidacji powinniśmy wszystko starannie d=i dokładnie przeanalizować. Może okazać się że korzyść z takiego kredytu okaże się minimalna w dłuższej pespektywie czasu. Wiedzmy o tym ,że nie musimy konsolidować wszystkich kredytów jakie zaciągnęliśmy, powinniśmy skonsolidować tylko te które będą dla nas opłacalne. Nie konsolidujmy kredytu który kończymy już spłacać ponieważ nie jest to dla nas najlepsze rozwiązanie.

Jak płacić mniej

Jak się okazuje konsolidując kredyt zamieniamy szereg naszych dotychczas zaciągniętych zobowiązań w różnych bankach w jedno o niższej racie które będzie spłacane w jednym banku. Kredyt konsolidacyjny umożliwia spłacenie takich zobowiązań jak: kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, kredyt ratalny, zadłużenia rachunków bieżących, kart kredytowych.

Bez względu na to które z wymienionych zobowiązań chcemy skonsolidować i jakie są to kwoty, musimy pamiętać o kilku bardzo istotnych dla nas kwestiach które zadecydują o tym czy zaciągnięty kredyt konsolidacyjny będzie dla nas korzystny.

Zobacz także:  Kredyt konsolidacyjny korzystnym rozwiązaniem

Rozpoznanie rynku

Pierwszym krokiem jest dokładne przeanalizowanie oferty instytucji finansowej. Porównajmy przede wszystkim oprocentowanie, wysokość prowizji koszt ubezpieczenia kredytu, zwróćmy również uwagę na takie kwestie jak: dowolność wyboru dnia spłaty oraz możliwość pozyskania dodatkowych środków.

Czyste konto

Na konsolidację musimy zdecydować się w chwili kiedy nie zalegamy jeszcze z płatnościami dotychczas zaciągniętych kredytów. Tylko nieskazitelna historia kredytowa gwarantuje nam otrzymanie kredytu w banku.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.