Co jest bardziej opłacalne, kredyt czy wynajem?

Bardzo często w Polsce jest taki przesąd iż tak właściwie mieszkanie należy mieć na własność. Z tego powodu mając zdolność kredytową zamiast zdecydować się na wynajem o wiele lepiej zaciągnąć kredyt hipoteczny oraz zdecydować się na jego kupno. Istnieją jednak pewne detale o jakich należy się dowiedzieć w przypadku tych dwóch rozwiązań.

Jeśli chodzi o wynajem mieszkania to należy powiedzieć o opcji korzystnej od skredytowania takiego zakupu w czasie kiedy wynajem dotyczy mieszkania z jakimiś innymi osobami. Bardzo dobra opcja dotyczy oczywiście wynajmu jakiegoś jednego mieszkania w pokoju wielopokojowym. Ekonomiczne podejście dotyczy oczywiście sprawy bardzo istotnej. Biorąc pod uwagę wynajem w kilka osób np. 3 lub 4 opłata będzie zdecydowanie mniejsza aniżeli ta sytuacja kiedy to osoba będzie chcieć zakupić mieszkanie, a co miesiąc zdecydować się na płacenie za raty, bardzo często dotyczy to kawalerki. Ta kwota w tym przypadku będzie zdecydowanie większa. Jeśli chodzi o wynajmowanie w kilka osób to tak właściwie dotyczy to zmniejszenia kosztów o połowę. Będąc faktycznie zainteresowanym kupnem mieszkania to najbardziej opłacalna rzecz będzie dotyczyć wykorzystania programu typu Mieszkanie dla młodych. Jest to dość korzystne ponieważ uda się liczyć na pomoc rządową. Wykorzystanie tego programu winno dotyczyć zarówno singli oraz rodziny. Maksymalny wiek o jakim tutaj należy powiedzieć dotyczy oczywiście 35lat. Sposób samodzielny jest o wiele droższy. Kiedy nagle znudzi się mieszkanie z przyjaciółmi to tak naprawdę będzie potrzeba wynajęcia mieszkania wyłącznie dla siebie. Jednak takie rozwiązanie dla własnej kieszeni nie może być niczym odpowiednim.

Już od roku 2016 wkład własny będzie zdecydowanie wyższy. Niezbędne w tym przypadku jest skorzystanie z takiej możliwości. W przypadku kredytu hipotecznego należy powiedzieć o utrzymaniu go w utrudniony sposób. Ta sprawa dotyczy oczywiście powiększenia własnego wkładu. Oczywiście kupno mieszkania jest również opłacalne ponieważ najemca przez ostatnią dekadę jest w stanie wpłacić więcej za lokum aniżeli właściciel, a ta kwestia nie będzie ulegać zmianom. Warto zaznaczyć to iż tak właściwie mogą tutaj występować oczywiście niewielkie stopy procentowo, a z tym wiązać się będzie oczywiście nieduży kredyt hipoteczny. Warto sobie uświadomić to iż w średnich miastach najem to liczba ponad 30%. Na pewno dotyczy to raty kredytowej oraz kosztów całego utrzymania. Stając się właścicielem mieszkania niezbędne jest również utrzymanie takiej nieruchomości. Na pewno będzie tutaj następować opłata administracyjna w przypadku wspólnoty, a także spółdzielni.

Zobacz także:  Negatywne strony kredytów gotówkowych

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.