Budowanie profesjonalnego portfela inwestycyjnego

Oszczędzanie połączone z profesjonalnym inwestowaniem to jedyne rozsądne rozwiązanie dedykowane os…

Oszczędzanie połączone z profesjonalnym inwestowaniem to jedyne rozsądne rozwiązanie dedykowane osobom aktywnym zawodowo, które rozumieją problemy systemu emerytalnego. Aktualny system emerytalny jest absolutnie niewydolny i grozi negatywnymi konsekwencjami ekonomicznymi w niedalekiej przyszłości. Z tego powodu nauka inwestowania, a także racjonalnego oszczędzania jest właściwie kluczowa dla każdego budżetu gospodarstwa domowego. W jaki sposób zatem budować profesjonalny portfel inwestycyjny. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych praktycznych wskazówek.

Prawidłowe praktyki budowania portfela inwestycyjnego

W pierwszej kolejności zapoznaj się z bezpłatnymi rachunkami w domach maklerskich, a także z podziałem papierów wartościowych. Bardzo bezpieczne instrumenty rynku kapitałowego to obligacje samorządowe, korporacyjne, a także akcje spółek dywidendowych ze stabilną sytuacją na rynkach krajowych i międzynarodowych. Przy inwestowaniu nigdy nie można jednak zapominać o generowaniu oszczędności. To właśnie z oszczędności finansuje się zawsze racjonalne inwestycje, a nie z kredytów. Kredytowanie pod inwestycje nie sprawdza się w każdym przypadku, wymaga ogromnej wiedzy ekonomicznej, a to i tak nie jest gwarancja powodzenia. Akcje spółek dywidendowych powiązane z lokatami bankowymi, najlepiej długoterminowymi ze względu na nieco większe oprocentowanie to sposób na stworzenie jednego z lepszych portfeli inwestycyjnych. Oczywiście akcje i obligacje należy odpowiednio sprzedawać i ponowie nabywać, aby tworzyć warunki do maksymalizacji obrotu. Bez tego nie ma mowy o ponadprzeciętnych zyskach z inwestycji.

Dlaczego finansowanie inwestycji z oszczędności jest kluczowe?

Przede wszystkim własne oszczędności to tylko indywidualne ryzyko, a także gwarancja, że zachowasz majątek trwały w razie wystąpienia problemów na rynkach finansowych. Niestety kryzysy finansowe spotykają gospodarkę międzynarodową raz na kilka lat. Obecnie trwa jeden z najdłuższych okresów po kryzysie, ponad dziesięć lat. Można przewidywać, że w bardzo niedalekiej przyszłości sytuacja na giełdach całego świata znacznie ewoluować w zupełnie innym kierunku. Wielu specjalistów twierdzi, że gospodarki narodowe jeszcze nie wyszły nawet z ostatniego kryzysu finansowego. Budowanie portfela inwestycyjnego to właściwie obowiązkowa kwestia przy kryzysie systemu emerytalnego. Inwestowanie i oszczędzanie to przeplatające się pojęcia. Dobre wykorzystanie obu elementów daje zdecydowaną przewagę przy wystąpieniu ewentualnego kryzysu finansowego.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.