Tani kredyt

poniedziałek, październik 28 2019

Słów kilka o kredytowym scoringu

Ocena zdolności kredytowej to pojęcie, które większości kredytobiorcom kojarzy się dość niefortunnie, sprawdzisz ją na 17banków.com, ale znajdziesz tam także artykuły, porady i rankingi. Zwykle to ona wpływa na zmniejszenie kredytowanej (wnioskowanej) sumy środków i – co równie istotne – często decyduje o odrzuceniu takowego wniosku. Bank może oceniać zdolność kredytową Klienta na różne sposoby, aczkolwiek najpopularniejszym z nich jest właśnie scoring.

Punkty, czyli scoring w praktyce

Metoda ta jest praktykowana przez wiele banków i – co ciekawe – jest dość skuteczna w określaniu profilu kredytowego Klienta. Wyrażana jest ona za pomocą punktów, które otrzymuje się na podstawie odpowiednich danych statystycznych. Tak, scoring odwołuje się właśnie do statystyki, ponieważ odzwierciedla dane o Klientach, którzy posiadali podobną zdolność kredytową co Wnioskodawca. Zatem – teoretycznie – im dużej dany bank funkcjonuje (im dłużej korzysta z tej metody), tym wskazania scoringowe będą dokładniejsze. Przykładowo, jeśli profil Wnioskodawcy jest bardzo podobny do profili innych Klientów, którzy już zaciągnęli (i terminowo spłacają) swój kredyt, otrzyma on dużo punktów a jego wniosek zostanie prawdopodobnie pozytywnie rozpatrzony.

Kontynuuj czytanie...

środa, październik 11 2017

Kto może wziąć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy może wziąć każda osoba fizyczna jak i firma, pożyczka jest udzielana bez większych skomplikowanych dokumentów. Osoba fizyczna może ją spożytkować na dowolny cel ale również dana firma ale przeważnie firmy biorą pożyczki w bankach po to aby rozwinąć swoją działalność gospodarczą tak aby napędzać gospodarkę narodową.

Osoba fizyczna to każdy zwykł zjadacz chleba który płaci podatki, która posiada osobowość prawną która pozwala zawierać umowy cywilno-prawne takie jak np. tak zwana umowa pożyczka gotówkowa.

Osoba prawna są to jednostki organizacyjne takie jak spółki akcyjne , spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki kapitałowe ale również banki.

Kontynuuj czytanie...

Powerd by uwagatanikredyt.pl