Tani kredyt

Konsolidacja kredytu może być pułapką

Kredyt konsolidacyjny jest to połączenie kilu mniejszych kredytów w jeden większy. Z tego rozwiązania korzystamy coraz częściej. Jednak aby było ono dla nas faktycznie korzystnym rozwiązaniem należy dokładnie sprawdzić czy konsolidacja to faktycznie dobry pomysł, zrobisz to dzięki www.17banków.com.

Z konsolidacji korzystamy najczęściej w chwili kiedy dotychczas zaciśnięte kredytu zaczynają nas przyłączać i zbyt mocno obciążają nasz domowy budżet. Nie czekajmy z tym aż do chwili kiedy przestaniem regularnie spłacać kredyt, wówczas o konsolidacji będziemy mogli tylko pomarzyć, żaden bank nie udzieli nam kredytu konsolidacyjnego w chwili kiedy będziemy mieli zaległości w spłacie dotychczas zaciągniętych kredytów. Chcąc skorzystać z konsolidacji dokładnie przeanalizujmy każdą ofertę którą jesteśmy zainteresowani większość banków chwali się niskim oprocentowaniem kredytu konsolidacyjnego jednak zdecydowanie rzadziej mówią o prowizjach, gdyż bardzo często przesądzają one o rzeczywistych kosztach kredytu.

Jeżeli prowizja jest wysoka automatycznie zwiększa się również całkowity koszt naszego zadłużenia. Powinniśmy również zaciągnąć informacji na temat tego jakie kredyty warto konsolidować . Wiele banków pozwala nam na konsolidację różnego rodzaju zadłużeń począwszy od kredytu gotówkowego, kredytu konsumenckiego, kartę kredytową, limit ROR, aż po kredyt samochodowy a nawet kredyt hipoteczny. Zazwyczaj brzmi to bardzo zachęcająco jednak banki udzielaj konsolidacji tylko do 50 tysięcy złotych więc posiadając kredyt hipoteczny czy tez samochodowy, o kredycie konsolidacyjnym możemy tylko pomarzyć.

Konsolidacja kredyt jest kusząca przede wszystkim z uwagi na to że korzystając z niego będziemy spłacać raty w niższej kwocie i przez dłuższy czas. Kiedy nasza sytuacja finansowa jest niepewna niż miało to miejsce wcześniej, warto skorzystać z takiego rozwiązania, ostatecznie kwota do spłacenia będzie wyższa jednak mimo to warto z tego skorzystać. Gdyż takie rozwiązanie może być dla nas wyjściem z sytuacji kiedy to staniemy w poważnych tarapatach finansowych. Niemniej jednak warto skorzystać z porównywarki kredytów gdyż może ona pomóc nam w podjęciu decyzji , oferty różnych banków są często zbliżone do siebie, jednak dzięki porównywarce poznamy wszystkie wady i zalety danej oferty co ułatw nam podjęcie decyzji.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://uwagatanikredyt.pl/index.php?trackback/18

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu

Powerd by uwagatanikredyt.pl