Tani kredyt

Kradzież tożsamości na rynku kredytów gotówkowych

Kradzież (przejęcie) tożsamości przez oszustów kredytowych to coraz popularniejszy problem spotykany w placówkach bankowości detalicznej. W jaki sposób zabezpieczyć własne dokumenty i jak przeciwstawić się prawidłowo negatywnym tendencjom? Szczególnie często na skradzione dane zaciągane są chwilówki, które bardzo łatwo wziąć, zobacz sam jak niewiele potrzeba aby pożyczyć pieniądze - www.17bankow.com.

Biuro Informacji Kredytowej z rozwiązaniami chroniącymi przed przejęciem tożsamości

Bardzo ważne narzędzie do zabezpieczania przed kradzieżą tożsamości to wykupienie tzw. alertów Biura Informacji Kredytowej. Usługa nie jest droga, a przekazuje natychmiast wiadomość o wykorzystaniu konkretnych danych w celu pozyskania pożyczki, niezależnie od sektora (bankowość detaliczna, parabanki). Usługi BIK wiążą się ze szczegółowym monitorowaniem własnej zdolności kredytowej, co przydaje się kredytobiorcom dość często korzystającym z krótkoterminowego zadłużenia. Ostatecznie możesz postawić na usługę zabezpieczania dowodu osobistego, co praktycznie wykluczy oszusta z manewrów.

Jak właściwie posługiwać się dowodem osobistym?

Dobra praktyka to nieprzekazywanie dowodu osobistego do kopiowania, pod żadnym warunkiem. To bardzo ryzykowne zachowanie. Wielu oszustów posługuje się tzw. dowodami kolekcjonerskimi do złudzenia przypominające rzeczywiste. Najpopularniejsze problemy związane z przejęciem tożsamości to założenie konta bankowego na oszusta, wynajęcie nieruchomości, podpisanie umów abonamentowych na usługi premium, naturalnie wyłudzenie większych kredytów najczęściej w sektorze pozabankowym, ustanowienie „słupa” w działalności przestępczej. Próby wyłudzeń danych osobowych zgodnie ze statystykami branżowymi rosną z roku na rok o tysiące. Najczęściej dane przejmuje się przez internet, np. przez pozostawione hasła, niewylogowanie się z bankowości internetowej w placówkach ogólnodostępnych. Kradzież tożsamości odbywa się z reguły z niską świadomością. Konsumenci przekazują dane w ramach wykonywania ankiet ulicznych, podejrzanym pośrednikom podszywającym się pod przedstawicieli instytucji publicznych, inspektorów. Każdego inspektora obywatel ma prawo wylegitymować, dość szczegółowo, bez pośpiechu, co zmniejsza dyskomfort.

Prawo walczy z nieuczciwymi praktykami zastawu dowodu osobistego

Prawo zmienia się stopniowo na rzecz konsumentów, kredytobiorców bojących się o przejęcie tożsamości. Działalnościom zakazuje się kopiowania dowodów, czy ich skanowania. Nie można żądać dowodu osobistego w zastaw pod żadnym warunkiem. Kradzieży tożsamości bardzo trudno przeciwdziałać, jeżeli nie masz wykupionych odpowiednich usług zabezpieczających dane osobowe i reagujesz z dużymi opóźnieniami.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://uwagatanikredyt.pl/index.php?trackback/16

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu

Powerd by uwagatanikredyt.pl