Tani kredyt

Dobry kredyt na bieżące potrzeby

Wydatki, jakie posiadamy często przekraczają możliwości naszego budżetu. Zakup nowych mebli, sprzętu RTV do domu, czy opłata wakacyjnego wyjazdu dzieci to dość spory wydatek. Oszczędzanie nie zawsze jest rozwiązaniem, gdyż uzbieranie odpowiedniej kwoty wymaga jednak trochę czasu. Alternatywą jest wzięcie kredytu gotówkowego, który może być przeznaczony praktycznie na dowolny cel konsumpcyjny. Oczywiście zaciągniecie takiego zobowiązania powinno być dobrze przemyślane, ale jeśli jesteśmy pewni, że spłata nie będzie większym problemem, to pozostaje tylko poszukać odpowiedniej oferty. Odpowiedniej to znaczy takiej, która nie będzie zbyt kosztowną opcją, a warunki spłaty będą dogodne.

Oczywiście kredytu nie dostaniemy, tak od razu, ponieważ trzeba będzie spełnić kilka niezbędnych formalności. Nie zawsze są to formalności skomplikowane, ponieważ banki generalnie starają się uprościć formalności związane z udzielaniem kredytów. Jakieś niezbędne minimum musi jednak być. Prócz spraw oczywistych, takie, jak złożenie wniosku (często możliwe również online), czy potwierdzenie swojej tożsamości, bank może również sprawdzić naszą zdolność kredytową, czyli to, czy jesteśmy wiarygodni, jeśli chodzi o spłatę kredytu. Dlatego też ważnych będzie kilka spraw. Przede wszystkim musimy mieć jakieś stale dochody o odpowiedniej wysokości, które pozwolą na terminową spłatę zobowiązania. W tym też celu potrzebne może być stosowne zaświadczenie z zakładu pracy itp. kolejna sprawa to to, jak wywiązywaliśmy się z ewentualnych spłat zobowiązań w przeszłości. Jest to tzw. Historia kredytowa. Jeśli ktoś ma czyste konto w BIK (biuro Informacji Kredytowej), czyli wywiązywał się ze spłat rzetelnie to z pewnością będzie dla banku udzielającego kredytu kimś wiarygodnym. Różne mogą być sytuacje w naszym życiu, takie, jak śmierć, poważna choroba, czy utrata pracy. Z tego typu, szczególnie przy większych kwotach może być wymagane odpowiednie zabezpieczenie kredytu. Może być ono w formie podżyrowania przez inna osobę, albo też w formie ubezpieczenie, oferowanego tez nieraz w pakiecie z kredytem.

Jakich kredytów szukać? Przede wszystkim tanich, czyli takich o niskim oprocentowaniu oraz o niskiej lub wręcz zerowej opłacie prowizyjnej. Warto też postarać się o odpowiednie warunki spłaty. Można na przykład skorzystać z kredytu z ratami równymi, czyli takiego, gdzie wszystkie raty są takiej samej wysokości. Jeśli ktoś jest w stanie początkowo zapłacić więcej, to możliwe jest wybranie kredytu z ratami malejącymi. Odsetki naliczane są w tym przypadku od niespłaconej części kapitału, a tej ubywa w miarę regularnych spłat. To właśnie z tego powodu pierwsze raty takiego kredytu są bardzo duże, zaś kolejne stosunkowo niewielkie. Wybór warunków spłaty zależy głownie od preferencji konkretnego kredytobiorcy, gdyż każdemu może odpowiadać nieco inne rozwiązanie.

Kredyt gotówkowy często wiąże się również z ryzykiem wzrostu kosztów, ale czy tak będzie, zależy zarówno od sytuacji ekonomicznej na rynku oraz od wyboru konkretnego rozwiązania. Z pewnością ryzyko istnieje w przypadku kredytów walutowych. Zaciągniecie takiego kredytu może być w pewnych sytuacjach bardzo korzystne, ale trzeba liczyć się z ryzykiem zmiany kursu waluty. Drugie ryzyko jest związane z tym, czy wybierzemy kredyt z oprocentowaniem stałym, czy zmiennym. W stałym takiego ryzyka nie ma, ponieważ nie zmienia się ono wskutek wzrostu lub spadku wartości stóp procentowych. W przypadku oprocentowania zmiennego takie ryzyko oczywiście istnieje, ale nie zawsze musi to być gorsze rozwiązanie, ponieważ zmienne oprocentowanie to także szansa na niższe koszty, kiedy stopy procentowe zmaleją.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://uwagatanikredyt.pl/index.php?trackback/10

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu

Powerd by uwagatanikredyt.pl