Tani kredyt

Zdolność kredytowa, dlaczego taka ważna?

Praca nad pozytywną zdolnością kredytową jest zdecydowanie kluczowa z perspektywy kredytobiorcy. Wielu klientów banków detalicznych narzeka jednak na rosnące normy analizy klienta, ale czy warto się obrażać na podobne kwestie i jak wychodzić z pewnych nieścisłości w zarządzaniu budżetem domowym? W artykule otrzymasz najważniejsze informacje o potencjalne zdolności kredytowej przed podpisaniem umowy z bankiem, czy parabankiem. money-1235580_640.jpg

Pozytywna zdolność kredytowa to obowiązkowa kwestia, jeżeli zamierzasz podjąć krótkoterminowe lub długoterminowe zobowiązanie. W ostatnich latach kwestia analizy kredytobiorcy stała się jednym z najważniejszych elementów polityki banków detalicznych, ale również parabanków, które musiały dopasować się do zmian przepisów. Ustawa o kredycie konsumenckim, czy wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego mówią jasno o ograniczeniu kosztów pozaodsetkowych, a także o szczególnych kwestiach monitorowania kredytobiorców. Rynek kredytowy oczyścił się z wielu nieuczciwych podmiotów właśnie przez presję na ograniczenie kosztów pozaodsetkowych i na dokładną analizę kredytobiorcy w bazie Biura Informacji Kredytowej i Biura Informacji Gospodarczej. Na zdolność kredytową wpływa wiele czynników. Podstawowy to dochód miesięczny, wiarygodność pracodawcy, forma zatrudnienia. Na rynku kredytowym najłatwiej mają etatowcy współpracujący ze znanymi markami. Samozatrudnienie bardzo często wyklucza ze współpracy, ponieważ kredytobiorca nie jest w stanie potwierdzić dochodów dopiero przy uruchamianiu biznesu. Zdolność kredytowa jest ważna, ponieważ pokazuje jasną sytuację ekonomiczną konkretnego gospodarstwa domowego. Jeżeli posiadasz braki w budowaniu zdolności kredytowej po prostu z dużym prawdopodobieństwem nie udźwigniesz ciężaru zobowiązania, nawet krótkoterminowego. Metody analizy kredytobiorców udoskonalały się na przestrzeni lat i trudno powiedzieć, aby negatywnie wpływały na sektor. Dobrze na zdolność kredytową robi ograniczenie wydatków, przekazanie szczegółowego wyciągu z rachunku osobistego, zatrudnienie dodatkowe, historia spłat zadłużenia (dowolnego).

Jeżeli nie wiesz, czy posiadasz pozytywną zdolność kredytową możesz samodzielnie pozyskać raport z Biura Informacji Kredytowej. Czasami warto to zrobić, ponieważ u wielu kredytobiorców występują pewne błędy, które można usunąć po przesłaniu odpowiedniego wniosku. Lepiej sprawdzić bazę BIK przed podjęciem poważnej współpracy dla własnego spokoju. Raport jest niestety płatny. Czy teraz zamierzasz budować pozytywną zdolność kredytową?

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://uwagatanikredyt.pl/index.php?trackback/9

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu

Powerd by uwagatanikredyt.pl