Tani kredyt

Lokata 100 złotych na 3 miesiące.

Co daje nam lokata bankowa?

Lokata przez wiele osób uważana jest za najlepszy i zarazem najbardziej bezpieczny sposób na oszczędzania. Są osoby, które nie są do końca przekonane co do bezpieczeństwa lokat bankowych, ale jeżeli dowiedzieliby się w jaki sposób działa tak naprawdę taka lokata z pewnością nie raz by ją założyli. Banki mają w swojej ofercie wiele depozytów, jakie można założyć na dowolną ilość miesięcy i wpłacając na nie dowolną kwotę. Jest to bardzo bezpieczny sposób na oszczędzanie, który zwiększa ilość naszego kapitału początkowego jak również chroni nasz pieniądze przed wpływem inflacji. Wpłacamy na lokatę określoną kwotę na określony czas i na określony procent. Po zakończeniu okresu trwania lokaty nasze pieniądze wracają do nas razem z odsetkami jakie udało się uzbierać. Te odsetki to nic innego jak nasz zysk z lokaty. Oprócz zysku w postaci odsetek wpłacając pieniądze na lokatę chronimy je przed oddziaływaniem inflacji. To również ma ogromne znaczenie. Lokatę w wielu miejscach można już założyć mając jedynie kwotę 100 złotych. Sprawdzimy dwie oferty, dwóch różnych banków odnośnie lokaty na tak niską kwotę z okresem trwania lokaty wynoszącym 3 miesiące.

Lokata stabilna w Idea Banku.

Zaczniemy od lokaty stabilnej jaką oferuje Idea Bank. Ten bank działa w Polsce dosyć długo i cieszy się dobrą opinią wśród klientów. To samo jest z produktami jakie oferuje. W przypadku naszej kwoty 100 złotych wpłaconej na lokatę stabilną na okres 3 miesięcy, zysk netto jaki uda nam się wypracować będzie wynosił 0,29 złotych. Idea Bank oferuje na tej lokacie oprocentowanie stale wynoszące 1,45% w skali roku. Nie jest ono bardzo duże co prawda, ale można znaleźć lokaty, których oprocentowanie będzie nawet poniżej 1% w skali roku. Taka lokata dopiero jest mało opłacalna. Zakres kwot jakie możemy wpłacić na lokatę stabilną w Idea Banku to przedział od 0,01 do 1 000 000 złotych. Oferta skierowana jest nie tylko do nowych klientów banku, ale również obecni mogą z tej oferty śmiało korzystać. Sposobów na założenie lokaty jest kilka. Można to zrobić online nie wychodząc z domu, ale też można udać się po lokatę do oddziału banku. Mamy jeszcze możliwość skorzystania z aplikacji mobilnej lub z bankowości telefonicznej. Nie ma konieczności zakładania w Idea Banku konta, aby moc założyć lokatę stabilną. Odsetki kapitalizowane są na koniec okresu trwania lokaty. W przypadku, kiedy tą lokatę zerwiemy przed czasem utracimy wszystkie zgromadzone odsetki. Przy większej kwocie lokaty takie zerwanie jej przed czasem może sprawić, że naprawdę sporo przez to tracimy. Nasz wkład objęty jest gwarancją BFG.

Standardowa lokata internetowa w Neo Banku.

Druga z propozycji lokaty na 100 złotych na okres 3 miesięcy to oferta standardowej lokaty internetowej jaką znajdziemy w ofercie Neo Banku. Oprocentowanie na jakie możemy tutaj liczyć jest stałe, ale bardzo niskie. Wynosi 0,3% w skali roku. Od naszych 100 złotych po okresie 3 miesięcy uzyskamy zysk netto w wysokości 0,06 złotych. Jest to niemal nic i jedynym sensem tej lokaty będzie dla nas ochrona naszego wkładu przed inflacją. Na standardową lokatę internetową w Neo Banku możemy wpłacić kwoty od 100 do 1 000 000 złotych. Z oferty mogą skorzystać wszyscy klienci banku. Samą lokatę można założyć online, ale do jej uruchomienia niezbędne jest konto w Neo Banku. Zrywając lokatę przed czasem utracimy nie wszystkie odsetki, ale tylko ich część. Pod tym względem oferta jest ciekawym rozwiązaniem. W większości ofert zerwanie lokaty skutkuje całkowitą utratą zgromadzonych odsetek, co przy dużej kwocie może być naprawdę sporą stratą.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://uwagatanikredyt.pl/index.php?trackback/6

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu

Powerd by uwagatanikredyt.pl